20110307

O słynnych i ważnych dla Pragi kobietach


W wigilię Międzynarodowego Dnia Kobiet o związanych z Pragą bogatych filantropkach, pracowitych pedagożkach, świątobliwych tercjarkach i biednych przekupkach opowiada przewodniczka praska Katarzyna Chudyńska, bywalczyni naszych spotkań. O tych wszystkich paniach i o wielu innych sprawach już za tydzień można będzie przeczytać w książce Sylwii Chutnik 'Warszawa kobiet' (nasza prelegentka jest autorką praskich rozdziałów tej książki).
Na koniec zwycięzcy konkursów otrzymali mapy (gratulacje dla Jerzego P, który trafnie rozwiązał najwięcej zagadek), a wszyscy uczestnicy spotkania - kalendarze Wirtualnego Muzeum Białołęki.
Dziękujemy serdecznie Katarzynie Chudyńskiej za wykład, a Bartłomiejowi Włodkowskiemu, szefowi fundacji Ave - za kalendarze.
P.S. W trakcie wykładu razem z kol. Mieczysławem J. doliczyliśmy się wspólnie ośmiu pomników kobiet w Warszawie - z tym, że niektóre panie są uhonorowane dwukrotnie.
P.S. II A współczynnik lambda na tym spotkaniu wynosi teraz aż 0,7 (zaś chwilami przekracza nawet 0,75; słowem przed Dniem Kobiet panie dopisały!).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz