20190603

Zbigniew Muszyński: O Karolu Beyerze - fotografie i numizmatyku


W pn. 10 czerwca 2019 r. o godz. 19 z hakiem 
zapraszamy na wykład Zbigniewa Muszyńskiego
O Karolu Beyerze - fotografie i numizmatyku
 Wstęp wolny

Karol Beyer - pierwszy słynny fotograf warszawski, który rejestrował krajobraz miasta i ważne dla niego osoby oraz wydarzenia, np. namioty rosyjskich żołnierzy na ulicach przed Powstaniem Styczniowym czy postaci pięciu poległych w niepodległościowej demonstracji. Pionier szybkiego rozpowszechniania informacji wizualnej w erze przedinternetowej. Jeszcze bardziej zasłużony był dla polskiej numizmatyki. Pochowany na cmentarzu ewangelicko-reformowanym, czyli kalwińskim.
 
Zbigniew Muszyński ur. w 1954 roku w Warszawie. Operator, producent filmowy i aktor.
Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Varsavianista, ukończył Akademię Wiedzy o Mieście oraz podyplomowe studia varsavianistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładowca przedmiotów z zakresu wiedzy o filmie i organizacji produkcji filmowej. Naukowo zajmuje się scenografią  w polskim filmie fabularnym. W latach 1974 – 1983 pracownik WFDiF w Warszawie gdzie współrealizował filmy dokumentalne, tematy do PKF (ok. 350) – wiele z nich o tematyce warszawskiej, a następnie w dziale Zdjęć Specjalnych, animacje i czołówki do filmów i PKF. W 1987 roku zakłada własną firmę postprodukcyjną i dystrybucji filmów.
Licencjonowany przewodnik turystyczny i pilot wycieczek zagranicznych. Jako varsavianista od wielu lat prowadzi cykl wycieczek pt. „Z zabytkiem w tle” gdzie pokazuje różne aspekty historii Warszawy i okolic. Autor wykładów i pokazów multimedialnych. Za popularyzację miasta i zaangażowanie w rozwój turystyki, w roku 2010 Rada Miasta przyznała mu zaszczytne wyróżnienie „Zasłużony dla Warszawy”.

Zakładka do wydarzenia na FaceBooku tutaj: https://www.facebook.com/events/302611834013611/

Kiedy? Poniedziałek, 10 czerwca 2019, godz. 19 z hakiem 
Gdzie? Warszawska Praga, ul. Stalowa 46 
(kawiarnia "To Się Wytnie")
Szczegóły i MAPKA DOJAZDU - kliknij TUTAJ  
Lista następnych wykładów na POSUL - kliknij TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz