20200123

Warszawiacy pod Giewontem

W poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. o godz. 19 z hakiem 
zapraszamy na wykład Zbigniewa Muszyńskiego
Warszawiacy pod Giewontem
Wstęp wolny„Pępek świata” to nostalgiczna podróż-gawęda do Zakopanego okresu dwudziestolecia międzywojennego. To historia warszawskich ceprów tak chętnie bywających pod Giewontem w atmosferze „zakopianiny” oraz niezwykłego awansu podhalańskiej wsi i wydarzeń „sezonowych” okraszonych działaniami „wariata z Krupówek”. 

Zbigniew Muszyński ur. w 1954 roku w Warszawie. Operator, producent filmowy i aktor.
Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Varsavianista, ukończył Akademię Wiedzy o Mieście oraz podyplomowe studia varsavianistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Akademii Szekspirowskiej. Wykładowca przedmiotów z zakresu wiedzy o filmie i organizacji produkcji filmowej. Naukowo zajmuje się scenografią  w polskim filmie fabularnym. W latach 1974 – 1983 pracownik WFDiF w Warszawie gdzie współrealizował filmy dokumentalne, m.in. ok. 350. tematów do PKF. W latach 1987-2016 właściciel studia postprodukcji filmowej i dystrybucji filmów.
Podróżnik, licencjonowany przewodnik turystyczny i pilot wycieczek zagranicznych. Jako varsavianista od wielu lat prowadzi cykl wycieczek pt. „Z zabytkiem w tle” gdzie pokazuje różne aspekty historii Warszawy i okolic. Autor wykładów i pokazów multimedialnych. Za popularyzację miasta i zaangażowanie w rozwój turystyki, w roku 2010 Rada Miasta przyznała mu zaszczytne wyróżnienie „Zasłużony dla Warszawy”.Zakładka do wydarzenia na FaceBooku tutaj: https://www.facebook.com/events/2564114903826018/ 

Kiedy? Poniedziałek, 27 stycznia 2020, godz. 19 z hakiem 
Gdzie? Warszawska Praga, ul. Stalowa 46 
(kawiarnia "To Się Wytnie")
Szczegóły i MAPKA DOJAZDU - kliknij TUTAJ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz