20170525

WYCIECZKA: Elżbieta Laszczka - Geologia Wisły

W NIEDZIELĘ, 28 maja 2017 r. o godz. 15:00
zapraszamy na SPACER naszej wykładowczyni Elżbiety Laszczki  
Geologia Wisły
Zbiórka: ul. Kłopotowskiego 1/3 róg ul. Wybrzeże Szczecińskie

Wstęp wolny

Wisła, największa polska rzeka, przepływa przez Warszawę dzieląc ją na dwie części – wielkomiejską - lewobrzeżną, i praską -prawobrzeżną. Wciąż jest nieuregulowana. Z brzegami porośniętymi krzakami, złocistymi łachami piasku i świergotem niezliczonych ptasząt stanowi największy skarb Warszawy.
Ale Wisła może być groźna, może odbierać wysoką, powodziową falą to co do niej nie należy. Zmieniała swoje koryto, odcinała szerokie połacie lądu aby potem z powrotem scalić je z miastem. Ślady takich katastrof możemy znaleźć odbywając wędrówkę po parkach i ulicach prawobrzeżnej Warszawy, niejako przy okazji cofając się ponad 500 lat wstecz.Elżbieta Laszczka - Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – Wydział Geologii oraz Geografii Regionalnej, studia Podyplomowe: Pedagogika i Geoturystyka  (UW), Biologia (Politechnika Radomska). Pracowała przy odwiercaniu studni głębinowych (7 lat), ma państwowe uprawnienia hydrogeologiczne, przez kilka lat pracowała w Państwowych Wydawnictwach Geologicznych jako redaktor. Jest pedagogiem, ma za sobą22 lata pracy w Technikum Geologicznym w Warszawie, gdzie stworzyła liczne programy autorskie, organizowała wyjazdy i ćwiczenia terenowe w Górach Świętokrzyskich, Sudetach, Mazowszu. Od dwóch lat jest licencjonowanym przewodnikiem warszawskim. "Pozytywnie zakręcona" - mówi o sobie.

Przybliżona trasa: ul. ​Kłopotowskiego, ścieżka wzdłuż Wisły i pod mostem wzdłuż wlotu do Portu Praskiego, Pomnik Kościuszkowców, ul. Wybrzeże Szczecińskie, ul. Zamoście, ul. Sokola​, ul. Zamoyskiego, ul. Zieleniecka, al. Wedla

Spacer nie jest biletowany, ale na zakończenie bardzo mile widziany suty pourboire.

Link do wydarzenia na FaceBooku: https://www.facebook.com/events/729503930591645

Kiedy? Niedziela, 28 maja 2017, godz. 15:00
Gdzie? Początek: Warszawska Praga, ul. Kłopotowskiego 1/3

Lista następnych wykładów na POSUL - kliknij TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz