20200206

Zabytkowe praskie kamienice i ich renowacja

W poniedziałek, 10 lutego 2020 r. 
Spotykamy się w dniu 372 rocznicy przyznania Pradze praw miejskich, czyli w dniu kulminacji kilkudniowych obchodów URODZIN PRAGI
o godz. 19 z hakiem 
zapraszamy na wykład Adama Lisieckiego, Krzysztofa Michalskiego i Piotra Stryczyńskiego
Zabytkowe praskie kamienice i ich renowacja
Wstęp wolnyWykład urodzinowy będzie spotkaniem z praską architekturą, z troską o nią, dobrymi rozwiązaniami, jak i problemami, z jakimi mierzą się na co dzień właściciele i zarządcy zabytkowych praskich kamienic.
Spotkanie poprowadzą członkowie Porozumienia dla Pragi, organizacji pozarządowej, zaangażowanej w ochronę i popularyzację wiedzy o praskim dziedzictwie, autorzy Poradnika dobrych praktyk architektonicznych dla Pragi, poświęconego remontom praskich kamienic - publikacji, która powstała pod egidą Stołecznego Konserwatora Zabytków. 

P.S. Słuchacze, którzy dotrwają do końca wykładu, mogą bezpłatnie otrzymać 1 po egzemplarzu Poradnika.

Adam Lisiecki– członek stowarzyszenia „Porozumienie dla Pragi", badacz i popularyzator dziejów warszawskiej Pragi; autor artykułów m.in. dotyczących historii i teraźniejszości praskiego przemysłu, wystaw muzealnych, konsultant ds. dziedzictwa kulturowego; menedżer projektów z obszaru dziedzictwa kulturowego; jest pracownikiem Muzeum Warszawy.
Krzysztof Michalski – członek stowarzyszenia „Porozumienie dla Pragi" oraz Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców „Michałów", mieszkaniec Szmulowizny, aktywny uczestnik i obserwator przemian społeczno-gospodarczo-kulturowych zachodzących na Pradze, dziennikarz prasy lokalnej, na łamach której popularyzuje wiedzę o zabytkach Pragi, autor przewodnika po zabytkach „Szmulowizna i Michałów per pedes",  zaangażowany w projekty dotyczące rewitalizacji Pragi (Re:Praga w ramach warsztatów SARP).
Piotr Stryczyński – członek stowarzyszenia „Porozumienie dla Pragi", prawnik, inicjuje działania związane z ochroną i opieką nad zabytkami, prezes Towarzystwa Przyjaciół Pragi, reprezentuje stronę społeczną w Zintegrowanym Programie Rewitalizacji, jako v-ce Przewodniczący Komitetu Rewitalizacji i animator społeczno-kulturalny dla obszaru Nowej Pragi, społeczny przewodnik i obrońca zabytków, współautor bazy detalu architektonicznego Pragi; autor kilkudziesięciu wniosków o wpis do rejestru zabytków, w tym układu urbanistycznego ulic Stalowej i Środkowej.

#UrodzinyPragi2020

Patronat nad wykładami POSUL: Miesięcznik Stolica i Związek Stowarzyszeń Praskich

Zakładka do wydarzenia na FaceBooku tutaj: https://www.facebook.com/events/189603332408164/

Kiedy? Poniedziałek, 10 lutego 2020, godz. 19 z hakiem 
Gdzie? Warszawska Praga, ul. Stalowa 46 
(kawiarnia "To Się Wytnie")
Szczegóły i MAPKA DOJAZDU - kliknij TUTAJ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz