20171116

Warszawa Tadeusza Konwickiego

W pn. 20 listopada 2017 r. o godz. 19 z hakiem
zapraszamy na wykład Lidii Sadkowskiej-Mokkas 
Warszawa Tadeusza Konwickiego 
i promocja książki "Tadeusz Konwicki - cudzoziemiec tranzytowy"
Wstęp wolny

Wykład Lidii Sadkowskiej-Mokkas o Tadeuszu Konwickim i promocja jej książki pt. "Tadeusz Konwicki - cudzoziemiec tranzytowy.
Będzie o Tadeuszu Konwickim: o nakładaniu się planów Wilna i Warszawy, kresowych korzeniach, epizodzie gliwicko-krakowskim; o mocno wyeksponowanych w twórczości autora „Małej apokalipsy” akcentach autobiograficznych; o sposobach budowania swoistej „mitologii” miasta, kolejnych adresach warszawskich, ulubionych stołecznych trasach; o obrazie Warszawy wyłaniającym się z książek oraz filmów Konwickiego; o dynamice powojennego życia literackiego stolicy; o polityczno-społecznych uwikłaniach, przyjaźniach, fascynacjach i rozczarowaniach; - współtworzeniu enklaw wolności  słowa i ducha, o nieformalnych zasadach obowiązujących przy stolikach w Czytelniku i u Bliklego,  o przesłaniu intelektualno-duchowym zawartym w dziele Konwickiego oraz nieodpartym uroku „konwicczyzny”

Lidia Sadkowska-Mokkas - polonistka, dziennikarka, licencjonowana przewodniczka po Warszawie, entuzjastka miasta, autorka zbioru szkiców „Przystanek Warszawa. Subiektywny przewodnik literacki”, monografii „Warszawa skamandrytów”, pierwszej biografii autora „Czytadła” i reżysera „Salta”:  „Konwicki. Cudzoziemiec tranzytowy”.

Link do wydarzenia na FaceBooku: https://www.facebook.com/events/362760457508080/
 
Kiedy? Poniedziałek, 20 listopada 2017, godz. 19 z hakiem
Gdzie? Warszawska Praga, ul. Stalowa 46 
(kawiarnia "To Się Wytnie")
Szczegóły i MAPKA DOJAZDU - kliknij TUTAJ  
Lista następnych wykładów na POSUL - kliknij TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz