20171114

Wykład czterech rektorów, czyli historia legendarnej fabryki kosmetyków przy ul. Szwedzkiej na PradzeRok akademicki 2017/2018 na POSUL rozpoczęty!
Rewelacyjny wykład inauguracyjny o historii fabryki Schichta i późniejszej Polleny przy Szwedzkiej poprowadziła dr n. med. Katarzyna Pytkowska - inżynier chemik, pasjonatka historii polskiego przemysłu kosmetycznego i wyrobów chemii gospodarczej. Rektor Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Polecamy jej blog https://www.facebook.com/Stare-kosmetyki-160818847270138/ oraz stronę https://cosmeticandhouseholdmuseum.com/
Były nawet nagrania przedwojennych piosenek reklamujących środki piorące. Słynny Tadeusz Faliszewski wyśpiewał całą instrukcję prania w proszku Radion. Był też zabawny czeski film reklamowy mydła z jeleniem (bo Schicht to była firma czeska - choć założona przez Niemców, personel musiał obowiązkowo znać czeski i to jeszcze przed uzyskaniem niepodległości przez Czechosłowację). A pointa filmu wymiata!
Uczestnicy wykładu przynieśli sporo produkowanych w Urodzie kosmetyków, reklam i innych pamiątek.
Oprócz będącym rektorem naszej wykładowczyni i dwojga rektorów POSUL na sali był obecny b. rektor (a obecnie prorektor ds. nauki) WSZKiPZ, prof. ndzw. dr inż. Jacek Arct - czyli na sali było czworo rektorów ;-)
Wykładu wysłuchało ponad 60 osób.
Jeśli ktoś chce się podzielić zdjęciami z wykładu, można je dodawać w komentarzach do wpisu na facebooku: https://www.facebook.com/posul.warszawa/posts/752131904987982
P.S. Parę słów od autorki wykładu jest na zaproszeniu na wykład.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz